AGILITY

  • ÚTERÝ     
  • NEDĚLE  od 14,00 hod.  

Časy tréninků se mění v závislosti na počasí a ročním období.

 
 
6.11.2019
 

 Jana Mikulová ml. členka našeho klubu a úspěšná reprezentantka Agility klubu.

Sice je začátek listopadu, ale proč se nevrátit na začátek září k mistrovství ČR v agility. Protože na chlubení je vhodný čas přece vždycky.
Na MČR jsem se kvalifikovala již po několikáté s Colinkou a poprvé i s Agískem, který si připsal na konto svůj asi dosavadní největší životní úspěch. Se svým týmem Dred tým se stal Agísek mistrem ČR družstev v kategorii medium!!
Naše poprvé s Agískem bylo pro mě trochu divné, protože většinu závodů kdy “o něco šlo“ mám odběhanou s Colí, která to miluje a ta atmosféra ji vždy nakopne. Agísek je v tomhle trochu rezervovanější, zvlášť po všech těch peripetiích co nás za celé naše působení ne jen na závodním poli potkali. O to víc mě tuhle závodní sezónu mile překvapoval tím, co všechno a jak zvládl.

 
Teď k výsledkům…
Agísek se svým týmem ukořistil 2. místo v jumpingu (přispěl čistým během) i v agility (tady přispěl také čistým během, ale díky tomu, že jsme na sebe nebyli úplně naladění s 0,93 trestnými body za čas) a celkově jsme se tak stali mistry ČR. V jednotlivcích se nám podařil jumping čistě na 17. místě a v agility jsme se diskvalifikovali.
Colinka chudák odnesla to, že jsem před republikou byla s Agískem ve Španělsku a pak jsem musela dohánět resty ve škole, takže jsme jeli na MČR bez jakéhokoliv tréninku a to bylo hodně znát. V sobotu za družstva jsme měli čistý průstřel, ale v neděli se nám hezky povedl jumping jednotlivců, kde jsme se dostali na 13. místo s nepochopitelnými 0,99 za čas. Bohužel finální agility jsem Colince pokazila, když jsem ji vedla jako Agíska a označila jí překážku o malinkou chvilku dříve, než potřebovala. Je to škoda, protože to mohl být v součtu jinak hodně hezký výsledek. Uvidíme, jestli se za rok podíváme na MČR ještě znovu, protože Colinka letos v prosinci oslaví 10 let a to už je věk, kdy není nic jisté. Budeme spolu běhat do té doby, dokud nám to její kondice a zdraví dovolí a to doufám bude ještě dlouho.